Operatie, algemene informatie over de urologische operatie

Operatie, algemene informatie over de urologische operatie

Algemene informatie

over de operatie

Urologie

Inleiding

Binnenkort ondergaat u een operatie. In deze folder willen wij u informeren over de gang van zaken rondom de operatie en de operatie zelf.

Opname planning

Nadat u met uw behandelend arts heeft besproken dat u een operatieve ingreep zult ondergaan, gaat u met het opnameformulier naar de Centrale opname planning in de centrale hal. Hier vindt een intakegesprek plaats in verband met plaatsing op de wachtlijst en wordt een afspraak gemaakt voor de Preoperatieve polikliniek (POP).

Zo mogelijk krijgt u een opname datum mee. U krijgt een opnameboekje mee, waarin uitleg wordt gegeven over de procedure bij de opname en de faciliteiten van het ziekenhuis.

Ongeveer twee weken voor de operatie krijgt u telefonisch en schriftelijk bericht van de opnameplanning op welke dag en welk tijdstip u in het ziekenhuis wordt verwacht.

De preoperatieve polikliniek (POP)

De verpleegkundige op de poli zal u vragen stellen, die van belang zijn bij uw opname.

Ook vraagt zij wie er als eerste contactpersoon voor u wil optreden tijdens uw verblijf in het ziekenhuis. Deze contactpersoon is degene waarmee de verpleging en/of de arts contact opneemt als dat nodig is.

Verder wordt op de POP onderzoek gedaan bestaande uit: bloeddruk meten, eventueel bloedonderzoek, een hartfilmpje (ECG), en een foto van de longen.

Aan de hand van deze onderzoeken heeft u een gesprek met de anesthesioloog die met u overlegd welke vorm van narcose voor u het meest geschikt is.

Ook bespreekt de anesthesioloog met u vanaf wanneer u nuchter moet zijn, welke medicijnen u kunt blijven gebruiken en of u rustgevende medicijnen voor de operatie wilt. Daarnaast krijgt u een recept mee voor pijnstillers, die u vóór en na de operatie moet innemen. Indien u bloedverdunnende medicijnen gebruikt, zal de anesthesioloog aangeven wanneer u daarmee moet stoppen.

De medicijnen die u gebruikt moet u bij opname meenemen in de originele verpakking en af geven aan de verpleegkundige van uw verpleegafdeling.

Houdt u zich aan de instructies die u krijgt over het nuchter zijn voor de operatie. Doet u dit niet, dan kan de operatie niet plaatsvinden.

Kennismaking met de verpleegafdeling

U wordt opgenomen op de dag voor, of op de dag van uw operatie.

U heeft dan een gesprek met een verpleegkundige over de gang van zaken op de afdeling.

Indien u nog vragen heeft over uw operatie of behandeling dan kunt u deze vragen op dat moment nog stellen.

Voorbereiding

Voor de operatie moet u nuchter zijn de, 6-2 regel:

Bij opname op de dag van de operatie:

Tot 6 uur voor opname gewoon eten en drinken

2 uur voor opname alleen helder drinken thee, water.

DUS GEEN MELK

Bij opname de dag voor de operatie:

U hoort van de verpleegkundige vanaf hoe laat u niets meer mag eten/drinken.

Dag van de operatie

Op de ochtend van de operatie krijgt u van de verpleegkundige medicatie om u voor te bereiden op de operatie. Na de operatie gaat u voor korte tijd naar de uitslaapkamer (recovery).

Als u weer goed wakker bent en de controles van bloeddruk en ademhaling in orde zijn gaat u terug naar de verpleegafdeling.

Informatie over uw behandeling/ operatie

In een aparte bijlage krijgt u informatie over uw behandeling / operatie.

Het herstel

De verpleegkundige zal op de dag van operatie regelmatig uw bloeddruk, pols, temperatuur en uw wond, indien van toepassing, controleren.

Voordat u met ontslag gaat komt de arts bij u langs om te kijken hoe het met u gaat. Dat is niet altijd de arts die u geopereerd heeft.

Pijn

De anesthesioloog spreekt pijnstilling af. Als u desondanks toch pijn heeft geeft u dit dan door aan de verpleegkundige. Zij zal u in overleg met de anesthesioloog extra of andere medicijnen geven.

Controle

Volgens afspraak komt u op controle bij de uroloog. Als u door ziekte of een andere reden verhinderd bent om op de afspraak te komen, neem dan contact op met de polikliniek Urologie.

Heeft u vragen over uw opnameperiode dan kunt u deze stellen aan uw behandelend arts of aan de verpleegkundige op de polikliniek.

De polikliniek Urologie is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag

tussen 8.30—16.00 uur.

Polikliniek Urologie (route 11)

T 010 297 54 50

Urologieverpleegkundige

T 010 297 53 46

Centrale opname planning

T 010 297 57 57