Slokdarmecho met een roesje (Midazolam)
Cardiologie
Inleiding
Uw cardioloog heeft voor u een slokdarmecho aangevraagd. Dit is een onderzoek waarbij er via de slokdarm naar uw hart gekeken wordt. Net als bij een maagonderzoek wordt hiervoor een echoscoop (apparaat waarmee beeld (of foto) van organen gemaakt kan worden) ingebracht.
Het onderzoek is belangrijk omdat we dan kunnen zien hoe het gaat met uw hart. Met name de gedeelten van het hart die met een ‘gewoon’ echocardiogram niet goed zichtbaar zijn.
Voorbereidingen
Om het onderzoek goed uit te kunnen voeren, mag u vanaf 6 uur vóór het onderzoek niet roken, drinken en eten.
Als u in het verleden slikklachten heeft gehad of als een soortgelijk onderzoek (bijvoorbeeld een maagonderzoek) problemen bij u opleverde, bespreek dit dan vóór het onderzoek met de arts. Anderhalf uur voor het tijdstip van de slokdarmecho moet u zich melden voor opname, bij de balie in de hal. U wordt opgenomen op de afdeling ‘Dagbehandeling’ en daarna zal een verpleegkundige u met bed naar de echokamer brengen.
Wie voert het onderzoek uit
De cardioloog zal in samenwerking met de echolaborante het onderzoek uitvoeren.
Wat houdt het onderzoek in
Net als bij het ‘gewone’ echocardiogram moet u uw bovenkleding uitdoen zodat uw borst ontbloot is. De echolaborante zal voor het onderzoek uw keel verdoven met een spray. Dit smaakt bitter en u zult een dik gevoel in de keel krijgen. Ook wordt een infuusnaaldje in uw rechterarm ingebracht waardoor voor het onderzoek de medicijnen wordt ingespoten. U valt door dit medicijn licht in slaap.
U krijgt een ‘knijpertje’ om uw vinger om uw zuurstofgehalte in het bloed te meten. Om te voorkomen dat u in de echoscoop kunt bijten, zal er een bijtring tussen uw tanden geplaatst worden. Heeft u een gebitsprothese dan moet deze voor het onderzoek uitgedaan worden.
De echoscoop wordt dan door de cardioloog ingebracht. U kunt daarbij helpen door te slikken als u dat gevraagd wordt. Het onderzoek duurt ongeveer 15 minuten.
Na het onderzoek
Omdat uw keel verdoofd werd mag u een uur na afloop van het onderzoek nog niets eten en drinken.
Op de afdeling Dagbehandeling is een bed voor u gereserveerd waar u minimaal 2 uur na het onderzoek verblijft om uit te slapen.
Zodra u naar huis mag, mag u NIET zelfstandig een voertuig besturen of aan het verkeer deelnemen. Het beste kunt u vragen of iemand u op kan halen.
Heeft u vragen
We hebben geprobeerd door middel van deze informatiefolder u zo duidelijk mogelijk te informeren over dit onderzoek. Als u nog vragen heeft, stelt u deze dan alstublieft voor het onderzoek aan de arts of de assistente.
U kunt ook contact opnemen met de polikliniek Cardiologie.
Wij zijn bereikbaar van maandag tot en met vrijdag tussen 8.15-16.30 uur.
T 010 297 52 10
Geef telefonisch duidelijk aan om welk onderzoek het gaat.
www.ikazia.nl